Bayburt Haberlerim

  1. Anasayfa
  2. Ekonomi

Ekonomi

Ekonomi

Araç sahipleri dikkat! Motorine indirim geldi

SoleKinG
0 16

Brent petrol ve döviz kurundaki dalgalanma nedeniyle akaryakıt fiyatları bir aşağıya bir üst hareket etmeye devam ediyor. Bu gece yarısından itibaren motorine 71 kuruş indirim geldi. Fiyat değişikliğinin akabinde motorinin litresi İstanbul’da 20 lira 96 kuruşa, Ankara’da 21 lira 36 kuruşa, İzmir’de ise 21 lira 42 kuruşa geriledi.

Ekonomi

Merkez Bankası’ndan gereksinim kredileri için yeni karar! 70 bin liraya kadar olan fiyat menkul değer tesisinden muaf tutuldu

SoleKinG
0 8

Merkez Bankası gereksinim kredisine getirilen örtülü faiz indiriminde değişikliğe gitti. Buna nazaran 70 bin liraya kadar olan kısım menkul değer tesisinden muaf tutuldu. Ayrıyeten zelzele bölgesi ile kimi SGK borcu olanlara kullandırılacak muhtaçlık kredileri de uygulamadan muaf olacak.

Ekonomi

ABD bütçesi şubatta 262 milyar dolar açık verdi!

SoleKinG
0 12

ABD Hazine Bakanlığı, şubat ayına ait bütçe istikrarı raporunu yayımladı. ABD bütçesi şubatta 262 milyar dolar açık verdi. Şubatta gelirler düştü, harcamalar ise arttı.

Ekonomi

Şirketlere sarsıntı vergisi geliyor! 22 bin mükellefi kapsıyor

SoleKinG
0 10

Tekrar imar çalışmalarının finansmanı için şirketlere vergi getirildi. Kurumlar Vergisi mükelleflerine sağlanan vergi teşviklerinden bir sefere mahsus yüzde 10 kesinti yapılacak. Düzenlemeden 22 bin kurumlar vergisi mükellefi etkilenecek.

Ekonomi

Elazığ Belediyesi’nden Türkiye’de bir birinci: Kentsel dönüşüme katılacak vatandaşlara 75 bin lira hibe

SoleKinG
0 7

Elazığ Belediyesi, 11 vilayette büyük yıkıma yol açan zelzeleler sonrası Türkiye’de bir unsur imza attı. Aşağı Demirtaş köyünde 500 adet müstakil konut inşa edecek olan belediye, bu konutlardan elde edilecek gelirle kentsel dönüşüme katılacak vatandaşlara hane başı 75 bin liraya kadar hibe verecek.

Ekonomi

Sarsıntı bölgesinde çarklar yavaş yavaş dönmeye başladı

SoleKinG
0 9

Zelzelelerin akabinde bölgede duran üretimde çarklar yavaş yavaş dönmeye başlarken, şirketler de sarsıntıların neden olduğu hasarların yaralarını sarmaya çalışıyor.

Ekonomi

EYT’lilerin gözü Meclis’te: İki kıymetli yasa geliyor

SoleKinG
0 12

EYT kanun teklif basamağında sona yaklaşıldı. Düzenleme, Meclis’te oylanarak yasalaşacak. Önümüzdeki hafta salı günü düzenlenecek TBMM Genel Heyeti’nde gündem EYT olacak. Yapılandırma yasası EYT’linin emekliliğini de kolaylaştıracak.

Ekonomi

Çimento ve beton şirketleri pay fiyatını 2’ye katladı!

SoleKinG
0 11

Kahramanmaraş merkezli sarsıntı felaketi sonrası Borsa İstanbul’da sürece açık çimento şirketleri, kendi ortalarında getiri açısından farklılık gösterse de birçok çimento şirketi pay fiyatını neredeyse 2’ye katladı.

Ekonomi

Çimento ve beton şirketleri fiyatını 2’ye katladı! Yalnızca 7 gün yetti

SoleKinG
0 12

Kahramanmaraş merkezli sarsıntı fekaleti sonrası Borsa İstanbul’da sürece açık çimento şirketleri, kendi ortalarında getiri açısından farklılık gösterse de birden fazla çimento şirketi pay fiyatını neredeyse 2’ye katladı.

Ekonomi

Semt pazarlarında fiyatlar uçuşa geçti! Yüzde 150’ye varan artış

SoleKinG
0 10

Kahramanmaraş merkezli sarsıntının akabinde bölgedeki sera ve tarlalar da büyük hasar gördü. Eser lojistiğinde yaşanan aksamaların tesiriyle İstanbul’da semt pazarlarında fiyatlar üst fırladı.