Bayburt Haberlerim

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Siyaset
  4. »
  5. Gelecek Partisi, Bülent Turan’ın cumhurbaşkanı adayı olması için imza kampanyası başlattı

Gelecek Partisi, Bülent Turan’ın cumhurbaşkanı adayı olması için imza kampanyası başlattı

SoleKinG SoleKinG -
11 0

CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı olarak açıklandı. Bu gelişme sonrasında AK Parti Küme Başkanvekili Bülent Turan‘ın 2020 yılında bir televizyon programında Kılıçdaroğlu’nun adaylığına ait yaptığı konuşma yine gündem oldu.

BÜLENT TURAN NE DEMİŞTİ?

Turan, bahsi geçen konuşmasında “Kılıçdaroğlu cumhurbaşkanı adayı olamaz, bu kadar net. Bir kere Kılıçdaroğlu’nu kaset operasyonu ile genel lider yapanların müsaadesi ve talimatı olmadan aday olacağını açıklaması beklenmez. Siyasi dostlarına karşın aday olamaz. Kılıçdaroğlu siyasette aday olmak, başkan olmak için genel lider olmuş biri değil. İlan ediyorum, Kemal Kılıçdaroğlu 2023’te cumhurbaşkanı adayı olsun ben de Çanakkale Milletvekili Bülent Turan olarak cumhurbaşkanlığına adayım” tabirlerine yer vermişti.

GELECEK PARTİSİ İMZA TOPLAYACAK

Kılıçdaroğlu’nun adaylığının netleşmesinden sonra Ahmet Davutoğlu önderliğindeki Gelecek Partisi

AÇIKLAMA YAPMAK ZORUNDA KALDI

Öte yandan 3 yıl evvelki kelamları yine gündem olan Bülent Turan, toplumsal medya hesabından yaptığı açıklamada “Bizim için en yeterli aday daima Kemal Kılıçdaroğlu dedik. Kemal beyin adaylık sürecinde katkımız varsa ne memnun bize! Bir ironiyi bile anlamayacak kadar ‘siyasi kör’ olanlara 4 ay evvel neden adaylıktan çekildiğimizi münasebetleriyle anlatmıştık. Yoksa; Güçlü Türkiye yolunda adayımız net. Bize sıradan, hatta öncesinde açıkladığımız bir ironi için ‘aday olacak mısın?’ diye soranlar, Kemal Kılıçdaroğlu’nun ‘adayımız partisiz cumhurbaşkanı olacak’ dediğini duymadılar mı? Bırakın partisiz Cumhurbaşkanını, partili Cumhurbaşkanı, 5 partili yardımcı, 2 partili Belediye Lideri da eklenmedi mi?” dedi.

Kaynak: Haberler.com

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir