Bayburt Haberlerim

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Genel
  4. »
  5. Akşener’in hakaretleri sonrası Kılıçdaroğlu’ndan harika toplantı daveti

Akşener’in hakaretleri sonrası Kılıçdaroğlu’ndan harika toplantı daveti

SoleKinG SoleKinG -
14 0

İyi Parti Genel Lideri Meral Akşener, ittifak ortağı Cumhuriyet Halk Partisi’ne (CHP) dün katıldığı bir yayında yüklendi. İstanbul Büyükşehir Belediye Lideri Ekrem İmamoğlu ile Saraçhane Buluşması sürecine değinen Akşener, bu buluşma esnasında CHP’li yöneticilerin tutumlarını eleştirerek o periyot sürecin yönetilemediğini savundu.

“SAÇMALIK, AHMAKLIK, GERİ ZEKÂLILIK”

Akşener ayrıyeten o periyot Kılıçdaroğlu’nu aradığını ancak ulaşamadığını belirtip CHP’li yöneticileri amaç alarak “Saçmalık, ahmaklık, geri zekâlılık. Tıpkı işte geri zekâlılık her tarafta mevcut onun için bu türlü oluyor….Kurmay zekânız olsa beni arardınız, ben de kendi telefonumdan sizi halka gösterirdim” kelamlarını sarf etti.

FAİK ÖZTRAK, MERAL AKŞENER’İN HAKARETLERİNİ YANITLAMADI

CHP Sözcüsü Faik Öztrak ise düzenlediği basın toplantısında, kendisine husus hakkında yöneltilen soruya dün karşılık verip “Millet İttifakı’nın sözcülerinin Millet İttifakı’nın Genel Liderlerinin kelamlarını yorumlamak ya da onlara karşılık vermek üzere bir metodu yok” diyerek geçiştirdi.

CHP’DE FEVKALÂDE TOPLANTI

Öztrak’ın Akşener’in hakaret dolu kelamlarını geçiştirmesi akabinde bir öbür gelişme daha yaşandı. 9 Şubat 2023 Perşembe günü toplanacağı bildirilen Parti Meclisi Toplantısı yaşanan felaket sonrası ertelenmişti. Fakat Akşener’in hakaret dolu çıkışlarından sonra CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun partinin üst kurmaylarını yani Parti Meclisi Üyeleri toplantısını yapma kararı aldığı ve Parti Meclisi Üyelerini toplantıya davet ettiği öğrenildi. Kılıçdaroğlu partinin takviyesini alarak masadan ismi çıkmasa bile adaylığını açıklamayla ilgili takviye isteyeceği istikametinde tezler bulunuyor.

İŞTE KILIÇDAROĞLU’NUN GÖNDERDİĞİ BELGE

CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun parti meclisi üyelerine gönderdiği 24 Şubat 2023 tarihli yazıda şu tabirler kullanıldı:

“09 Şubat 2023 Perşembe günü toplanacağı bildirilen Parti meclis Toplantısı, ülkemizde yaşanan felaket nedeniyle ertelenmişti. 26 Şubat 2023 Pazar günü saat 13.00’te Ankara’da Parti Genel Merkezi’nde aşağıdaki gündem hususlarını görüşmek üzere toplanacaktır.

TOPLANTI GÜNDEMİ

1: Hürmet duruşu

2: Genel Liderin Sunuşu

3: Afetle ilgili genel değerlendirmeler

4: 2023 yılında yapılacak olan Cumhurbaşkanı Seçimi ve 28. Devir Milletvekili Genel Seçimi hazırlık ve çalışmaları hakkında görüşme

5: Dilek ve öneriler”

KAYNAK: SABAH

Kaynak: Haber7

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir