Bayburt Haberlerim

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Spor
  4. »
  5. Ersun Yanal’dan galibiyet sözleri!

Ersun Yanal’dan galibiyet sözleri!

SoleKinG SoleKinG -
15 0

Yanal, maçın akabinde düzenlenen basın toplantısında, 6 Şubat’ta yaşanan felaketin akabinde tekrar hayata dönmenin ve ligin başlangıcını yapmanın herkes için sıkıntı olduğunu söyledi.

Bu zorluğun kolay kolay aşılacağını düşünmediğini anlatan Yanal, “Böyle bir ortamda başladık. Alanyaspor, oynadığı 22 maçın tamamında 74 gol atılan bir sürecin içinden geldi. Oynadığı maçların gol ortalaması 3,3 oldu. Gol yeme konusunda biraz dertliydi. Bunu aşmamız gerekiyordu. Algısı ve hüneri yüksek oyuncularla beraberiz. Çok kısa vakitte onların katkısıyla bunu yapmaya çalıştık.” diye konuştu.

Oynadıkları oyunun sonucundan çok, rakip grubun ne oynayacağının kendileri için değerli olduğunu aktaran Yanal, şunları kaydetti:

“Rakip grubu etkisizleştirmek ve kendi oyunumuzu kabul ettirmek zorundaydık. Bunu başardık. Bugün kazanmak zorundaydık. Ondan sonra kazanan bir kadronun stratejisini planlamamız gerekiyordu. Üç maç kaybetmiştik ve bunun akabinde kazanmamız gerekiyordu.”

Yanal, Alanyaspor’un son yıllarda Türk futboluna katkısının tartışılmaz olduğunun altını çizerek, ekibin hem ürettiği oyuncular manasında hem de ligdeki durumunun kendilerini memnun ettiğini lisana getirdi.

Türkiye’de futbolun geldiği noktayı herkesin bildiğini belirten Yanal, “Dar boğazdan geçiyoruz. Bunu yönetmek sıkıntı. Her kulübün imkansızlıklar ve sorunlar yaşadığını biliyoruz. Buna nazaran davranmak ve durum almak zorundayız. Alanyaspor, bu mevzuda değerli kademe kaydetti. Hem seçimlerinde hem de oyuncu planlamasında son yılların başarılı ekiplerinden biri. Genç oyuncuların gruba kazandırılması gerekiyor. Önümüzdeki dönemlerde kesinlikle bu bahiste destekler yapılması gerekiyor.” tabirlerini kullandı.

Alanyaspor’un birçok kadrodan daha genç bir takım olduğuna vurgu yapan Yanal, birebir vakitte grubun seviyeyi üstlere çekebilecek oyunculardan şurası olduğunu söyledi.

Başakşehir karşısında oyuncularının bilhassa 10 kişi oynadıkları son 30 dakikada, rakibi tehlikeli alana sokmadan yalnızca karambollerle oynatmaya çalıştığına değinen Yanal, “Bu oyunu biz istedik ve bunu başardık. Oyuncularımı tebrik ediyorum. Bu türlü bir reaksiyon göstermeleri gerekiyordu. Bundan sonraki maçta kendilerine daha inançlı bir halde, istedikleri ofansif oyunda kendilerini kanıtlayacaklarını düşünüyorum.” formunda konuştu.

“Eksik kaldığımız dakikaya kadar rakibimizi istediğimiz formda tuttuk”

Bir basın mensubunun, birinci maçında oyuncuların genel performanslarını nasıl bulduğuna yönelik sorusuna Yanal, şöyle karşılık verdi:

“Üç maç kaybetmek, gerisinden natürel kadronun üzerindeki baskıyı almak, ligin kıymetli bir grubuna karşı bunu yapmak ve eksik kaldığın anda bunu başarmak zordu. Eksik kaldığımız dakikaya kadar rakibimizi istediğimiz formda tuttuk. Oyuncular benim onları oynatmak istediğim bugünkü maçtaki stratejimizi sonuna kadar yaptı. Değerli olan bugün maçı kazanmaktı. Müspet olan yalnızca bence kazanıp, kendimize olan itimadı kazanmaktı. Bugün bakarsanız içeride ve dışarıdaki fikstürde deplasmanda son sırada yer alıyoruz. En çok gol yiyen 4 gruptan biriyiz. Bu kırılmaları bir daha yaşamamalı ve önündeki en kıymetli vizyonu, sonuca götürecek itimadı kazanması gerekiyordu. Bunun için tahminen birtakım şeylerden fedakarlık yapmak gerekiyor. Biliyorsunuz futbolun sonuçları, size olan itimadın ve sizin inanç aşılamanızın çok değerli faktörleri.”

Kaynak: Haber7

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir