Bayburt Haberlerim

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Dünya
  4. »
  5. Irak Türkmenlerinin Türkiye’deki depremzedelere yardımları aralıksız sürüyor

Irak Türkmenlerinin Türkiye’deki depremzedelere yardımları aralıksız sürüyor

SoleKinG SoleKinG -
9 0

Irak Türkmen Cephesine (ITC) bağlı Türkmen Sivil Toplum Örgütleri Lideri İstibrak Yazaroğlu, “Başlattığımız bu kampanya yıllardır Irak ve Türkmen halkını yalnız bırakmayan Türkiye’ye ufak bir vefa borcu.” dedi.

Yardım kampanyasının Türkmen Sivil Toplum Örgütlerinin Bağdat, Kerkük, Erbil, Musul, Diyala, Salahaddin ve Süleymaniye kentlerindeki şubelerinde devem ettiğini aktaran Yazaroğlu, kampanyanın büyük ilgi gördüğünü söyledi.

ŞU ANA KADAR 22 TIR YARDIM GÖNDERİLDİ

Kampanya sürecinde toplanan ve Türkiye’ye gönderilen 22 tır yardım hakkında bilgi veren Yazaroğlu, “Kampanyaya halkın ilgisi bizi ziyadesiyle keyifli etti. Şu ana kadar 29 bin 500 battaniye, 2 bin 300 döşek, 1500 yastık, 5 bin çift ayakkabı, 7 bin kıyafet, 600 elektrikli ısıtıcı ve yaklaşık 25 bin metre kefen bezi gönderdik.” diye konuştu.

“TÜRKİYE KÂFİ DEMEDİKÇE NAÇİZANE YARDIMLARIMIZI DURDURMAYACAĞIZ”

Son günlerde besin yardımlarına odaklandıklarını kaydeden Yazaroğlu, halihazırda 2 bin koli kuru besinin hazır olduğu ve 2 gün içerisinde sarsıntı bölgesine gönderileceği bilgisini verdi.

Kampanyanın kesintisiz biçimde devam edeceğini vurgulayan Yazaroğlu, “Türkiye kâfi demedikçe naçizane yardımlarımızı durdurmayacağız.” tabirlerini kullandı.
 

Kaynak: Haber7

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir