Bayburt Haberlerim

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Spor
  4. »
  5. LaLiga kulüplerinden Barcelona’ya tepki! Real Madrid ayrıntısı…

LaLiga kulüplerinden Barcelona’ya tepki! Real Madrid ayrıntısı…

SoleKinG SoleKinG -
10 0

İspanya’da 1. ve 2. lig kulüplerini bünyesinde bulunduran LaLiga kurumu, Hakem Teknik Şurasının eski lider yardımcısı Jose Maria Enriquez Negreira’nın sahip olduğu şirkete ödeme yaptığı ortaya çıkan Barcelona Kulübüne reaksiyon gösterdi.

LaLiga’ya bağlı 42 kulüpten 40’ının (Real Madrid ve Barcelona hariç) imzasıyla yayımlanan yazılı açıklamada, hakemlerle ilgili bilgi almak emeliyle Barcelona Kulübünün ödeme yaptığı tezlerinin “son derece önemli olduğu” vurgulandı.

Hakemlerle ilgili rastgele bir halde dışarıdan ödeme yapılmasına karşı çıktıklarını, Barcelona’nın karıştığı olayları reddettiklerini ve tezler karşısında büyük telaş duyduklarını belirten LaLiga kulüpleri, kamuoyunda “Negreira davası” olarak isimlendirilen hakem skandalıyla ilgili usulsüzlükleri açığa çıkarmak için faal olarak çalışma kelamı verdi.

Söz konusu bildiriye, Barcelona dışında Real Madrid Kulübünün de imza atmaması dikkati çekti.

İspanya Futbol Federasyonuna (RFEF) bağlı olan Hakem Teknik Konseyinde 1994-2018 yıllarında lider yardımcılığı yapan Negreira’nın sahibi olduğu DASNIL 95 SL isimli şirketin hesaplarının Maliye tarafından denetim edildiği sırada, Barcelona Kulübünün bu şirkete 2016-2018 yıllarında toplamda 1 milyon 685 bin 142 avro ödeme yaptığı ortaya çıkmış ve mevzuyla ilgili bilgiler İspanyol basınına sızdırılmıştı.

Negreira, savcılığa verdiği sözde ve İspanyol basınına yaptığı açıklamalarda, Barcelona’ya kelamlı olarak danışmanlık hizmeti verdiklerini, her vakit tarafsız davrandıklarını ve Katalan kulübünü kayıracak hiçbir bilgi akışı olmadığını söylemişti.

Barcelona Kulübü Lideri Joan Laporta ise mevzuyla ilgili haberlerin bu devirde çıkmasının rastlantısal olmadığını ileri sürerek, gerekirse kulübün haklarını korumak için yasal teşebbüste bulunacaklarını açıklamış lakin tartışmaya yol açan ödemelerle ilgili gazetecilerin sorularını karşılıksız bırakmıştı.

Laporta, bugün gazetecilere yaptığı açıklamada, LaLiga Lideri Javier Tebas’ı maksat alarak, “Bay Tebas’a, Barcelona’nın lideri olmaktan vazgeçme zevkini yaşatmayacağım. Tebas, uzaktan Barcelona’yı denetim etmeye çalışıyor.” dedi.

RFEF, kelam konusu tezlerle ilgili soruşturma yürütürken, mevcut disiplin yönetmeliğine nazaran, çıkar sağlamak için hakemlere para ödediği tespit edilmesi halinde Barcelona’ya para cezasının yanı sıra küme düşürülme hatta 5 yıla kadar liglerden men edilme cezası da verilme ihtimali bulunuyor.

Kaynak: Haber7

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir