Bayburt Haberlerim

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Genel
  4. »
  5. Muharrem İnce’nin avukatı Mustafa Kemal Çiçek, Memleket Partisi’nden istifa etti

Muharrem İnce’nin avukatı Mustafa Kemal Çiçek, Memleket Partisi’nden istifa etti

SoleKinG SoleKinG -
11 0

Memleket Partisi eski Genel Disiplin Heyeti Lideri ve Muharrem İnce’nin avukatı Mustafa Kemal Çiçek partisinden istifa ettiğini açıkladı.

Twitter hesabından paylaştığı istifa açıklamasında zehir zemberek sözler kullanan Çiçek, Genel Lider Muharrem İnce ve partisine sert sözlerle yüklendi.

Deprem bölgesinde sela okunmasını eleştiren Muharrem İnce’nin açıklamalarına göndermede bulunan Çiçek, “Acıda dahi birliktelik sergilemekten uzak hale getirilmiş bir yapılanmada bulunmanın ve çabalamanın gereksiz olduğuna inanıyorum” tabirlerini kullandı.

Mustafa Kemal Çiçek’in açıklamalarını tamamı şu halde;

“Kamuoyunun malumu olduğu üzere, 17 Mayıs 2021 tarihi prestiji ile Hükmî Kişilik kazanan Memleket Partisi’nin kurucuları ortasında yer aldım. Kuruluş basamağında ve 1. Olağan Kurultayı sonrasında Memleket Partisi Yüksek Disiplin Konseyi Başkanlığı vazifesinde bulundum. 

Esas prestiji ile temel parola olarak; ‘ne Cumhur ne Millet, tek yol memleket’ inancıyla çıktığımız yolda; parti kurucularının, örgütlerinin, üyelerinin yalnızca ve yalnızca muhakkak bir hedefe ulaşmak için bir araç olduğunu; Genel Lider ve etrafında bulunan birkaç kişinin istikbali dışında hiçbir pahanın değerli olmadığını şahsen yaşayarak müşahede ettim. 

Cumhuriyet Halk Partisi’nden istifa etmemin ve Memleket Partisi’ne dahil olmamın nedenini; büyük Atatürk’ün kurucu prensip ve fikirlerini yaşatmak, ulusal ve manevi kıymetlerimize sahip çıkmak; bunun tam zıddını yapanları ifşa etmek olmasına karşın ve bunları ortaya koymaktan imtina etmeyeceğimi belirtmeme karşın; ilerleyen süreçte, partiyi ve prensiplerini tanıtmak ve ayrıldığımız partinin geldiği durumu kamuoyuna anlatmaya matuf gayemin, üst seviye kelamlı ve yazılı ikazlarla önünün kesilmeye başladığını; YCHP’yi eleştirmenin, belediye liderlerinin toplumsal medya belediyeciliğini ifşa etmenin, Memleket Partisi’nde yazılı olmayan bir parti kabahati olarak görüldüğünü de yaşamak durumunda kaldım. 

Süreç içerisinde, birçoğu istifa eden MYK/PM üyelerinin kararı ile Disiplin Konseyi Lideri olarak disipline sevk ve ihraç edildim. 

Bizzat hazırladığım tüzük kararlarına alışılmamış bir halde düzenlenen malum kağıt modülünün iptali ile Memleket Partisi Üyesi ve Kurucusu olarak, partiye emek veren fedakar üye ve delegelere sorumluluğum gereği, Şubat 2023 tarihi prestiji ile tekrar Yargıtay Sicili’ne dahil oldum. 

“Devlet yok, çorba yok’ diyerek; toplumsal barışa tecavüz edilen açıklamalara devam edilmiştir”

Kurduğumuz partinin tüm milletimizi kucaklamak yerine, aşikâr bir kümenin vazgeçilmezi ülkemize emperyal güçler tarafından dikte ettirilen İstanbul Kontratı dahil, YCHP ve şürekaları tarafından sahip çıkılan her şeyi üst yönetimce benimsenmesi; sarsıntı bölgesine siyasi gösteri yapmak ismine ışık suratı ile giderek, ayakta bir cami kalmamasına karşın, binlerce vatandaşımızın son vecibelerinin ifası için din vazifelilerinin tüm ülkeden bölgeye gittiği ortadayken; ‘Burada neden sela veriliyor, buraya neden imam gönderiliyor, devlet yok, çorba yok’ diyerek; toplumsal barışa tecavüz edilen açıklamalara devam edilmiştir. 

Memleket Partisi’ne yargı kararı ile dönmeme karşın, ülkesinin, milletini, bayrağını seven, sarsıntı bölgesinde en çok yıkılma uğrayan Hatay’da, ikinci günden itibaren günlerce bulunan birisi olarak, devletin de milletin de ordunun da orada olduğunu şahsen bilmem noktasında; somut gerçeklerin üstünü örterek, birilerine yaranarak ve bu halde siyasi bir ikbal peşinde olmamın olanaksız olması nedeniyle, kabullenmemin mümkün olmadığı bu ters sözleri de elimdeki imkanlar ile sert bir formda eleştirdim. 

Herhalde, aklımın ucundan geçmemesine karşın, 12 Mart tarihi prestiji ile yapılan Cumhurbaşkanlığı adaylığına ait parti üyeleri tarafından yapılan önseçim öncesi, aday olacağım değerlendirilmiş olmalı ki, 10.03.2023 tarihi prestiji ile Siyasi Partiler Yasası ve Parti Tüzüğü’ne alışılmamış olarak bir sefer daha disipline sevk edildiğime ait karar tarafıma ulaşmıştır. Hukuka ve tüzüğe muhalif olan ve tekraren iptali kabil olan kağıt kesimini bu sefer muhatap dahi almak gereği duymuyorum. 

“Yıllar öncesinde, Âlâ Parti’yi eleştirmemem istikametinde yapılan tenkinlerin de bugün prestiji ile bir manası varmış! “

Memleket Partisi’nin de içinde bulunduğu Cet ittifakını; Akşener’in masadan süreksiz kalkması sonucunda Whatsapp bildirisi ile dağıtan ve karşılıklı olarak birbirlerine bildiri verenlerden bu millete ve memlekete yarar gelmeyecektir. Demek ki yıllar öncesinde, Âlâ Parti’yi eleştirmemem istikametinde yapılan tenkinlerin de bugün prestiji ile bir manası varmış! 

“Acıda dahi birliktelik sergilemekten uzak hale getirilmiş bir yapılanmada bulunmanın ve çabalamanın gereksiz olduğunu inanıyorum”

Anadolu tarihinin en büyük felaketini yaşadığımız ve sonuçların en ağır bir halde devam ettiği süreçte; 2018’de şahsen ismine açılan hesaplara, vatandaşlarımızdan 30 milyon bağış toplayan, lakin depremzede vatandaşlarımıza bir aylık emekli maaşını fakat layık gören; devlet yok, asker yok diyerek, üç beş oy almak ismine, partinin tüzüğünde yer alan tüm unsurları tek adam hali ile yerle bir eden; nihayetinde kaybettiğimiz on binlerce canımızın kırkı dahi çıkmadan, Genel Lideri dahil örgütleri ile dans eden ve millet olmanın temel ögesi olan acıda dahi birliktelik sergilemekten uzak hale getirilmiş bir yapılanmada bulunmanın ve çabalamanın gereksiz olduğuna inanıyorum. 

“İlerleyen süreçte temel olan Genel Başkan’ın kendi ikbali menfaatleri olacaktır”

İlerleyen süreçte temel olan Genel Başkan’ın kendi ikbali menfaatleri olacaktır. Bulunduğum devir içerisinde, Memleket Partisi’nin tek adamını herhalde birkaç cümle ile özetlemek gerekirse, hakikat şeyleri söyleyen yanlış insan ve kendisinin düşmanının yeniden kendisi olduğudur. 

Temas edilecek, ifşa edilmesi gereken ve geldiğim noktaya mesnet olacak birçok somut münasebet bulunmakta olup, bunların bir kısmı kamuoyuna mal olmuştur. 

Türkiye Cumhuriyeti’ni yönetmeye talip olanların evvela, vicdan ve merhamet sahibi olması, insan sevgisinden ödün vermemesi, milletimizi kandırmaması, 24 saat bu aziz milletin hizmetinde olması temel olmalıdır. Tüm bu kıymetlerin olması inanç ve temennisi ile dahil olduğum; lakin bu bedellerin hiçbirinin olmadığı ve kalmadığı bir yapıda bulunmak mümkün olmadığından Memleket Partisi Kurucu ve Üyeliği’nden arz ettiğim nedenlere binaen istifa ediyorum”

Kaynak: Haber7

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir