Bayburt Haberlerim

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Spor
  4. »
  5. TFF’den Futbol Disiplin Talimatı’nda değişiklikler

TFF’den Futbol Disiplin Talimatı’nda değişiklikler

SoleKinG SoleKinG -
10 0

Türkiye Futbol Federasyonu, ligler oynanırken Futbol Disiplin Talimatı’nda değişikliğe gitti. Yapılan değişiklik, resmi web sitesinde duyuruldu.

Değişikliğe nazaran artık 3 ve altı sayıda karşılaşmadan men cezası alan oyuncular, bir öbür resmi karşılaşmada oynayabilecekler.

Ligde 3 maç ceza alan bir oyuncu ortada kupa maçı varsa o müsabakada ekibinin formasını giyebilecek. Daha evvelki uygulamada direkt kırmızı kart görerek ceza alan oyuncular bir sonraki resmi maçta forma giyemiyordu.

İşte TFF’nin duyurduğu değişiklik:

UNSUR 92 – İNFAZIN ÖZEL HÜKÜMLERİ(1) Disiplin Heyetleri tarafından verilen 4 karşılaşmaya kadar karşılaşmadan men cezaları, ilgili resmi karşılaşma kategorisi dikkate alınarak kendi kategorisinde infaz edilir. Bu kapsamda, 31 lig ve kupa karşılaşmaları infaz hesabında başka kategori sayılır. Çift sarı kart nedeniyle ihraçlar ve sarı kart uygulamaları da dahil olmak üzere, Türkiye Kupası ve Harika Kupa karşılaşmaları infaz hesabında birebir kategori sayılır. Disiplin Konseyleri tarafından 4 ve üzeri karşılaşmadan men ile cezalandırılan profesyonel futbolcuların cezası, kategori ayrımı yapılmadan müteakip resmi karşılaşmalarda infaz edilir.

Kaynak: Haber7

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir