Bayburt Haberlerim

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ekonomi
  4. »
  5. Bitcoin Düşüşü Ne Kadar Sürecek! Yeni Uyarılar Geldi !

Bitcoin Düşüşü Ne Kadar Sürecek! Yeni Uyarılar Geldi !

SoleKinG SoleKinG -
28 0

Kripto para piyasasındaki coşku artık dinmedi. Lider kripto Bitcoin (BTC), şimdilik 21 bin dolar seviyesinin üzerinde tutunmayı başardı. Altcoin’ler de çoğunluklar yeşil bölgede duruyor. Bu da ayı piyasası son mı erdi, yoksa bu bir boğa tuzağı mı sorusunu akla getiriyor. Kripto para odaklı YouTube kanalı Coin Bureau’nun sunucusunda göre kripto kışı artık bitmedi.

“Kripto para piyasasında daha fazla düşüş bekliyorum!”

Coin Bureau’nun sunucusu kripto analisti Guy Turner, YouTube kanalı Digital Asset News’teki yeni bir tartışmada, kripto ile olan korelasyonları nedeniyle klasik piyasaları takip ettiğini söylüyor. Analist, şu açıklamayı yapıyor:

Federal Reserve’den gördüklerimizle ve hangi kararları aldıklarıyla ilgili dikkat edilmesi gereken çok şey var. Şayet, niceliksel genişlemeye (QE) geçiş gerçekleşirse, bir şeylerin zati değerli biçimde aksi gittiğinin göstergesi olur. Konut piyasası ve borsa üzere şeylere de göz kulak oluyorum. Çünkü hisse senetleri ve kripto para piyasası ortasında bir korelasyona var

Bu doğrultuda açıklamalarına devam eden analist, hisse senetleri ve konut piyasalarına yönelik karamsar. Bu yüzden Turner, kripto paraların daha fazla kayıp görmesini bekliyor. Bu konudaki görüşlerini ise şu biçimde tabir ediyor:

Borsanın bir sonraki ayağını alçalttığını artık görmedik. Bence pek çok insan bunu bekliyor. Bu yüzden kendimi buna ve büyük olasılıkla bir konut krizine hazırlıyorum. Bunun bir sonucu olarak ve muhtemelen öteki kriptoya mahsus faktörler nedeniyle daha fazla düşüş bekliyorum.

“Bitcoin ve altcoin’ler için 12 ay sabır gerekecek”

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere Bitcoin (BTC), yeni yılı çok âlâ bir başlangıç yaptı. Bitcoin, 2023 giriş rallisinde 16.581 dolardan 21.000 doların üzerine çıktı. Bununla birlikte analist, bunun çok daha uzun sürmeyeceğini düşünüyor. Bu bağlamda Turner, şu yorumu yapıyor:

Daha önce de söylediğim üzere, insanların ne bekleyebileceği veyahut insanların neye hazırlanmaları gerektiği açısından, bu orta sıra yaşanan pompalamalarla her şeyin bir nevi yanlara gerçek gitmesi fikri epey hızlı bir formda sönüyor.

Öte yandan analist, birtakım kripto projeleri için kâfi haberler olabileceğini söylüyor. Lakin piyasanın toparlanmasının vakit alabileceğini belirtiyor. Bunun nedeni olarak da yatırımcıların kriptoya yatırım konusunda hala temkinli olmalarını gösteriyor. Analist, bu çerçevedeki görüşlerini şu biçimde detaylandırıyor:

Umarım makro durumun düzeldiğine dair birtakım göstergelere sahip oluruz. ‘Belki köşeyi döndük’ üzere bir çeşit heyecan duygusu olur. Tahminen de döndük. Lakin, tekrar de düşünüyorum ki piyasaların toparlanması biraz vakit alacak. Yatırımcıların, özellikle kripto üzere riskli varlıklar için, masaya geri dönmeleri biraz vakit alacak. Bu yüzden sabrın en azından önümüzdeki 12 ay boyunca sahip olunması gereken çok pahalı bir fazilet olacağını düşünüyorum. Hiçbir şey istediğimiz üzere olmayacak. Hiçbir şey bu kadar hızlı olmayacak. Birçok vakit bir çeşit yavaş ilerleme göreceğiz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir