Bayburt Haberlerim

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Genel
  4. »
  5. CHP Küme Başkanvekilleri Özkoç ve Altay, Uğur Mumcu’yu Anma Gecesi’ne katıldı

CHP Küme Başkanvekilleri Özkoç ve Altay, Uğur Mumcu’yu Anma Gecesi’ne katıldı

SoleKinG SoleKinG -
14 0

CHP Küme Başkanvekilleri Engin Özkoç ve Engin Altay, Çağdaş Gazeteciler Derneği Eskişehir Şubesi ve Tepebaşı Belediyesi iş birliğinde bu yıl 30’uncusu düzenlenen Uğur Mumcu’yu Anma Gecesi ve Ödül Merasimi’ne katıldı.

Zübeyde Hanım Kültür Merkezi’nde düzenlenen merasim, Tepebaşı Belediyesi Çocuk Senfoni Orkestrası’nın gösterisiyle başladı.

Gösterinin akabinde “siyaset” kategorisinde ödül alan Özkoç, yaptığı konuşmada, mükafata layık görülmekten duyduğu memnunluğu lisana getirdi.

Mumcu hayatını kaybettiğinde 20’li yaşlarının sonunda olduğunu tabir eden Özkoç, “Sadece onu vuranların değil onu koruyamayanların da hatası olduğunu biliyorum. O yüzden siyasete girdim. O yüzden elimi taşın altına sokayım istedim. Zira onun bu ülkeye özgürlük, hürriyet ve insanlık davasında bıraktığı mirasa sanki ben de katkıda bulunabilir miyim diye. Bilmiyorum ona layık olabildim mi ancak bugün onun ismine burada bu mükafatı alırken onun için ağladığım her anı hatırlayarak onu hürmetle, sevgiyle selamlıyorum. Onun çabasını ben de ölene kadar sürdüreceğime kelam veriyorum.” diye konuştu.

Engin Altay ise Mumcu’nun “ne haram yediğini ne de bir cana kıydığını” söz etti.

Bugün Uğur Mumcu üzere gazetecilerin daha çok olabilmesini temenni ettiklerini lisana getiren Altay, “Bilinmelidir ki Uğur Mumcu’nun ülküleri, Uğur Mumcu’nun özlediği, istek ettiği Türkiye er geç gerçekleşecek.” sözlerini kullandı.

Konuşmaların akabinde “siyaset”, “basın”, “bilim ve teknoloji”, “hukuk”, “sanat”, “spor”, “yaşam uzunluğu başarı”, “araştırma-mücadele”, “sağlık” ve “onur” kategorilerinde mükafatlar verildi.

Törene CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, CHP Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuz Yılmaz, Eskişehir Büyükşehir Belediye Lideri Yılmaz Büyükerşen, Tepebaşı Belediye Lideri Ahmet Ataç, CHP Vilayet Lideri Recep Taşel, Çağdaş Gazeteciler Derneği İç Batı Anadolu Eskişehir Şube Lideri Can Hacıoğlu, davetliler ve vatandaşlar katıldı.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir