Bayburt Haberlerim

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ekonomi
  4. »
  5. Elazığ Belediyesi’nden Türkiye’de bir birinci: Kentsel dönüşüme katılacak vatandaşlara 75 bin lira hibe

Elazığ Belediyesi’nden Türkiye’de bir birinci: Kentsel dönüşüme katılacak vatandaşlara 75 bin lira hibe

SoleKinG SoleKinG -
8 0

Elazığ Belediye Lideri Şahin Şerifoğulları, meclis toplantısında kıymetli açıklamalarda bulundu. Kahramanmaraş merkezli meydana gelen sarsıntıların akabinde vatandaşların sarsıntı şuurunu hayatlarının merkezlerine yerleştirmesi gerektiğini kaydeden Lider Şerifoğulları, “Elazığ Belediyesi olarak her vakit her şartta olduğu üzere bu konuda da vatandaşımız için gerektiğinde gövdemizi taşın altına koymaktan geri durmayacağız. ” dedi.

“500 KONUT İNŞA EDECEĞİZ”

Şerifoğulları kelamlarına şöyle devam etti: “Elazığ Belediyesi olarak kentimizi daha inançlı yarınlara hazırlamak ismine kıymetli bir adim daha atıyoruz. Aşağı Demirtaş Mahallesi’nde 560 dönümlük alanda yaklaşık 500 adet müstakil konut inşa edeceğiz.

“VATANDAŞLARA 50-75 BİN LİRA ORTASINDA HİBE VERECEĞİZ”

Bu konutların satışından elde edilecek geliri ise kentimizin kentsel dönüşüm çalışmalarına aktarmak istiyoruz. Bu doğrultuda 6306 sayılı Kentsel Dönüşüm Maddesi’ne nazaran yapılacak olan riskli yapılara nakit dayanağı sağlamak için Etraf, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığımızla görüşmelerimiz devam etmektedir. Vatandaşlara 50-75 bin lira ortasında teşvik hedefli hibe vereceğiz” dedi.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / İktisat

Kaynak: Haberler.com

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir