Bayburt Haberlerim

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Spor
  4. »
  5. Hakan Demir: Öne geçeceğimiz yerde geriye düştük

Hakan Demir: Öne geçeceğimiz yerde geriye düştük

SoleKinG SoleKinG -
12 0

Hakan Demir, ulusal kadronun FIBA 2023 Dünya Kupası Avrupa Elemeleri 2. Çeşit I Kümesi’nde Letonya’ya 83-74 mağlup olduğu maçın akabinde düzenlenen basın toplantısında yaptığı açıklamada, iki haftadır ülke olarak büyük ıstırap yaşadıklarını söyledi.

Acı bir olayın yaşandığını ve tesirlerinin devam ettiğini belirten Demir, “Bunun gölgesinde basketbol oynamak, spor yapmak, idman yapmak, idman yaptırmak bunlar kolay değil lakin yapmamız, oynamamız gereken maçlar vardı. Münasebetiyle bu maçları oynamak için oyuncular buraya geldiler. Âlâ bir formda çalıştılar ve bugün de bence gayret istikametinden sonuna kadar uğraş ettiler. Maçı bırakmadılar. Maça giren, çıkan herkes elinden geleni yaptı.” diye konuştu.

Demir, Letonya grubunun deneyimli oyunculardan oluştuğunu vurgulayarak, şunları kaydetti:

“Uzun vakittir birlikte oynuyorlar. As oyuncuları burada olmamakla birlikte kadronun uzun oyuncuları buradaydı. Sonuçta üçüncü dönem hariç bence onlarla başa baş oynadık lakin üçüncü dönemde bir anlık, bir tane yanlışımız, top kaybı yaptığımız anda onları yakalayıp öne geçeceğimiz yerde 8 sayı geriye düştük. Orada 8 sayı geriye düştükten sonra da maalesef yakalamak kolay olmadı.”

 Yiğit Arslan: “Biz hepimiz Türk milleti olarak yardım etmeye çalışıyoruz”

Milli grup oyuncularından Yiğit Arslan ise basketbol konuşacak durumda olmadıklarını söyledi.

Depremden etkilenenleri eski hayatlarına döndürmeye çalışacaklarını tabir eden Yiğit, şöyle konuştu:

“Orada bunları yaşayan insanlara Allah’tan sabır diliyorum. Vefat eden herkese Allah’tan rahmet diliyorum. Biz hepimiz Türk milleti olarak yardım etmeye çalışıyoruz. Buraya da bugün basketbol federasyonumuzla birlikte gelen herkes bir bağış olarak dayanaklarımızı oraya gidiyor. O da hoş bir şey. Biz bunu devam ettireceğiz daima birlikte. Orayı çok daha hoş bir biçimde eski ömürlerine döndürmeye çalışacağız.”

Kaynak: Haber7

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir