Bayburt Haberlerim

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Siyaset
  4. »
  5. Kemal Kılıçdaroğlu’nun görüşeceği HDP’li Sezai Temelli Almanya’da Öcalan’a selam gönderdi

Kemal Kılıçdaroğlu’nun görüşeceği HDP’li Sezai Temelli Almanya’da Öcalan’a selam gönderdi

SoleKinG SoleKinG -
8 0

HDP’nin vekili Sezai Temelli, Almanya’da düzenlenen, PKK paçavraları ile donatılan ve teröristbaşı Abdullah Öcalan’a özgürlük naralarının atıldığı kelamda Nevruz aktifliğine katıldı. Temelli, zafer işareti yaparak geldiği kürsüde, seçimde iktidarı göndereceklerini öne sürüp Öcalan’a selam gönderdi.

KILIÇDAROĞLU HDP İLE GÖRÜŞECEK

Siyasi partiler, seçimlere kısa bir mühlet kalan ittifak çalışmalarını hızlandırdı. Terör örgütü PKK’nın ‘gizliden’ dayanak verdiği 6’lı koalisyon, aday olarak Kemal Kılıçdaroğlu’nu gösterdi. Kılıçdaroğlu’na birinci tebrik ortağı HDP’den geldi. HDP Eş Lideri Mithat Sancar, CHP başkanını genel merkeze beklediklerini söz etti. ÂLÂ Parti kanadı ise HDP ile yan yana görünmemek ismine, HDP’nin masadaki varlığını reddetti.

İYİ PARTİ: HDP’LİLER DE BİZİM SEÇMENİMİZ

İYİ Parti Genel Lider Yardımcısı Ümit Özlale, Kılıçdaroğlu’nun HDP’yi ziyaret etmesine dayanak vererek, “HDP’liler de bizim seçmenimiz. HDP’nin var olma hakkını tanıyoruz” açıklamasını yaptı.

KOALİSYONUN 7. ORTAĞI ALMANYA’DA PKK AKTİFLİĞİNE KATILDI!

Temelli, zafer işareti yaparak geldiği kürsüde, seçimde iktidarı göndereceklerini öne sürüp Öcalan’a selam gönderdi.

Temelli skandal açıklamasında, “Artık vaktidir. Bu köhne tertipten, bu sistemden bu iktidardan kurtulma vaktidir. Bu tertibi değiştirecek bir yolumuz var. Bize bu yolu açan bizi oluşturan sayın Abdullah Öcalan’a da selam olsun” sözlerini kullandı.

PKK ELEBAŞI KARASU’DAN ALTILI MASA’YA TAKVİYE: TOPLUMDA UMUT YARATTILAR ERDOĞAN’I DEVİRECEĞİZ

Terör örgütü PKK’nın elebaşlarından Mustafa Karasu yayınladığı görüntü ile Kılıçdaroğlu’nu aday gösteren altılı koalisyonu takviye verdi. Sarsıntının akabinde Altılı Masa’nın gücünün daha da arttığını söyleyen elebaşı, “Erdoğan’a en çok ziyanı biz verdik biz karşı çıktık. Ne diyorlar ‘Son terörist kalıncaya kadar devam edeceğiz.’ Bunun durması lakin demokratik değişimle olur. Bu bahiste Emek ve Özgürlük İttifakı (HDP) üzerine düşeni yapacak” dedi.

Kaynak: Haber7

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir