Bayburt Haberlerim

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Siyaset
  4. »
  5. Meral Akşener’den akılalmaz algı operasyonu! Yaptığı paylaşımı ağır reaksiyon çekti!

Meral Akşener’den akılalmaz algı operasyonu! Yaptığı paylaşımı ağır reaksiyon çekti!

SoleKinG SoleKinG -
28 0

Asrın felaketini yaşatan Kahramanmaraş’taki sarsıntılar sonrası Şanlıurfa ve Adıyaman’da bir de sel felaketi yaşandı. UYGUN Parti önderi Meral Akşener ise toplumsal medya hesabından yaptığı paylaşımda millet can kaygısındayken hükümet üzerinden algı operasyonu yürütmekten geri durmadı.

Kahramanmaraş’ta asrın felaketini yaşatan sarsıntıların üzerine bir de sel felaketi yaşayan Şanlıurfa ve Adıyaman’da konutları su bastı, caddeler göle döndü. Sel nedeniyle, toplamda 14 vatandaşımız hayatını kaybetti. Afet nedeniyle bölgeye birçok vilayetten takımlar sevk edildi.

DEVLET BİRİNCİ ANDAN İTİBAREN TÜM İMKANLARIYLA SEFERBER OLDU

Sel bölgesine birinci andan itibaren devletin tüm imkanları seferber edildi. Ulusal Savunma Bakanlığı, bölgede misyon yapacak arama kurtarma takımları ve gereçlerini Hava Kuvvetleri Komutanlığına ilişkin uçaklarla bölgeye taşındığını açıkladı.

HAVA KUVVETLERİ KOMUTANLIĞINA BAĞLI UÇAKLAR BÖLGEYE HAVALANDI

Milli Savunma Bakanlığı yaptığı açıklamayla, “Şanlıurfa ve Adıyaman’da meydana gelen sel felaketi hasebiyle bölgede vazife yapacak AFAD ve AKUT arama kurtarma grupları, arama kurtarma botları ile gereksinim duyulan araç, gereç ve gereçler, farklı vilayetlerden kalkan Hava Kuvvetlerimize ilişkin uçaklarla bölgeye taşınıyor.” diyerek birinci andan itibaren seferber olunduğunu vurguladı.

ABB LİDERİ YAVAŞ, YARDIMLARIN TSK’YA İLİŞKİN UÇAĞA YÜKLENDİĞİ ANA İLİŞKİN İKİ KARE PAYLAŞTI

Öte yandan sel bölgesine yardım gönderen vilayetlerden biri de Ankara Büyükşehir Belediyesi oldu. Belediye Lideri Mansur Yavaş toplumsal medya hesabından, “Şanlıurfa ve Adıyaman’da yaşanan sel felaketine müdahale etmek için 4 su altı arama kurtarma dalgıçı, 6 araç, 23 işçi, 24 motopomp ve 8 jeneratörle yola çıktı. Allah yardımcımız olsun, en kısa müddette orada olacağız.” sözlerine yer vererek, TSK’ya ilişkin uçakların yer aldığı iki kare paylaştı.

MERAL AKŞENER TSK UÇAĞINI GÖRMEZDEN GELİP HÜKÜMETİ ELEŞTİRDİ

Mansur Yavaş’ın yardım tweetini alıntılayarak paylaşımda bulunan YETERLİ Parti Genel Lideri Meral Akşener, akılalmaz tenkitlerde bulundu. TSK uçağını görmezden gelen Akşener, “Allah razı olsun, ayaklarınıza taş değdirmesin… Her ne kadar hükümetin başı ve liyakatsiz takımı, bu fedâkarlığa takviye olacağına köstek olmayı seçse de; Artık bu berbatlığın sonuna geliyoruz. Hiç merak etmeyin; Milletimizle birlikte tarih yazacağız!” dedi.

VATANDAŞLAR AĞIR REAKSİYON GÖSTERDİ

Ankara’da hazırlanan yardımların TSK uçağı aracılığıyla bölgeye gönderilmesini görmezden gelerek algı operasyonu yürüten Meral Akşener’e, vatandaşlar ağır reaksiyon gösterdi.

KAYNAK: HABER7

Kaynak: Haber7

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir