Bayburt Haberlerim

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Siyaset
  4. »
  5. TBMM Genel Konseyi, 28 Şubat’ta toplanacak

TBMM Genel Konseyi, 28 Şubat’ta toplanacak

SoleKinG SoleKinG -
11 0

TBMM Genel Şurası, Meclis Başkanvekili Süreyya Sadi Bilgiç başkanlığında toplandı. Bilgiç,  “Bütün milletvekili arkadaşlarımız hem Maraş ve Elbistan’da oluşan iki büyük zelzele, sonrasında dün tekrar Hatay’da oluşan iki zelzele, artçılardan ötürü vatandaşlarımızla bir ortada olmak, orada depremzedelere yardımcı olmak için bölgede olduklarından, bir mutabakat çerçevesinde Divan teşekkül etmediğinden çalışmalarımıza başlayamıyoruz” açıklamasında bulundu.

BMM Genel Konseyi, 22 ve 23 Şubat tarihlerinde de yasama faaliyetlerini görüşmeyecek. Genel Heyet, gündemindeki mevzuları görüşmek üzere 28 Şubat salı günü toplanacak. 

Öte yandan, AK Parti Küme Başkanvekilleri, Küme Lideri İsmet Yılmaz başkanlığında toplandı. Basına kapalı olarak gerçekleşen toplantıda, haftaya genel şura gündemine gelecek bahislerin gözden geçirildiği belirtildi. Haftaya genel konseyde yeni bir zelzele araştırma kurulu kurulmasına ait siyasi partilerin vereceği önergeler ele alınacak. Genel Kurul’un bir öbür gündem unsurunun ise Emeklilikte Yaşa Takılanlar ile ilgili yasa teklifi olacak. 

Kaynak: Haber7

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir