Bayburt Haberlerim

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Siyaset
  4. »
  5. Tezli çıkış! CET İttifakı Cumhurbaşkanı adayı Sinan Oğan oy oranını açıkladı!

Tezli çıkış! CET İttifakı Cumhurbaşkanı adayı Sinan Oğan oy oranını açıkladı!

SoleKinG SoleKinG -
13 0

ATA İttifakının cumhurbaşkanı adayı Sinan Oğan, Habertürk TV canlı yayınında Fatih Altaylı’nın sorularını yanıtladı. Oğan, CET İttifakının mevcut oy kapasitesinin yüzde 16’larda olduğunu ve ikinci çeşide kalacaklarını söyledi.

‘ŞU ANDA OYUMUZ YÜZDE 16’LARDA’

Seçimi kazanacaklarını düşündüğünü belirten Sinan Oğan,“Sayın Kılıçdaroğlu yüzde 20 ile başladı. Artık yüzde 40’larda. Biz evvelsi gün çıktık, şu anda yüzde 16’larda gözüküyoruz. Bizim datalarımız, dayandığımız seçmen kitlesi tabanı kendisini vatansever, Atatürkçü, Türk milliyetçisi olduğunu, HÜDA PAR ve HDP ortasında kalmak istemeyen kitleyi hesaba katınız.”

‘KAZANACAĞIMIZI, İKİNCİ TİPE KALACAĞIMIZI DÜŞÜNÜYORUM’

ATA İttifakı Cumhurbaşkanı Oğan, “Ayağa yere basan siyasetçiyim. Biz kazanacağımızı, ikinci tipe kalacağımızı düşünüyorum. Kalamadığımız takdirde bakacağız. HDP’nin, HÜDA PAR’ın kimi esir aldığına bakacağız. Hayat ideolojimize kim karşılık veriyorsa oturup onu konuşacağız. Temel ideolojimiz bu ülkenin birliği bütünlüğüdür. Türkiye’nin gerçek sigortasının ne demek olduğunu daima bir arada göreceğiz inşallah.” dedi.

‘ÇİZGİMİZE O GÜNÜN KOŞULLARINDA KİM KARŞILIK VERİYORSA’

Fatih Altaylı’nın seçimde ikinci cinse Kılıçdaroğlu ve Recep Tayyip Erdoğan kalırsa oyunuz kimden yana olur sorusuna çarpıcı bir yanıt veren Sinan Oğan, “Size politik bir karşılık vermeyeceğim. Seçim ve siyaset bu, kazanmakta var kaybetmekte. Biz çok rahat kazanacağımızı düşünüyoruz. Kalamadığımız takdirde oturup konuşacağız. HDP’nin kimi esir aldığını, HÜDA PAR’ın kimi esir aldığına bakacağız. Bizim hayat ideolojimize, çizgimize o günün koşullarında kim yanıt veriyorsa oturup o vakit konuşacağız. CET İttifakına oy verenlere oturup soracağız.” formunda konuştu.

KAYNAK: HABER7

Kaynak: Haber7

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir