Bayburt Haberlerim

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Siyaset
  4. »
  5. İmzalar atıldı! Erdoğan: Çabucak yarın inşaya başlıyoruz

İmzalar atıldı! Erdoğan: Çabucak yarın inşaya başlıyoruz

SoleKinG SoleKinG -
11 0

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve MHP Genel Lideri Devlet Bahçeli, Gaziantep’te depremzedeler için kurulan konteyner kenti ziyaret etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Gaziantep’in İslahiye ilçesindeki konteyner kenti ziyaret etti. Erdoğan, kent merkezlerinde inşa edilecek 200 bin konuttan jeoloji ve yer etütleri tamamlanan yerlerdeki birinci kontratları imzaladıklarını söyledi. 

Cumhurbaşkanı, “Nurdağı’nda 456, İslahiye’de 399, Kilis merkezde 645 ve Adıyaman Kahta’da 287 olmak üzere toplam 1797 konutun inşa süreci çabucak yarın başlıyor.” açıklamasında bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Gaziantep’te afet bölgesinde şu açıklamalarda bulundu:

“ALTYAPIDA KAHIR KALMADI”

Tüm İslahiyeli vatandaşlarıma öncelikle geçmiş olsun dileklerimi tabir ederken, tüm ebediyete uğurladığımız kardeşlerime Allah’tan rahmet diliyorum. Hem acınızı paylaşmak, hem de sarsıntı sonrası yürütülen çalışmaları yerinde görmek emeliyle bugün tıpkı vakitte İslahiye’ye gelmiş bulunuyoruz.

İslahiye, Gaziantep’in ilçeleri ortasında zelzeleden en olumsuz etkilenen yerleşim ünitelerimiz ortasında yer alıyor. İlçemizde bulunan 31 seyyar mutfağımız vatandaşlarımıza hizmet veriyor. Elektrik ve su altyapısı konusunda rastgele dert kalmadı.

Doğalgazla ilgili problemleri tahlile kavuşturmak için uğraş ediyoruz. Karayolu ulaşımıyla ilgili sorun görünmüyor. Barınma başta olmak üzere öteki beklentilere tahlil üretiyoruz. İslahiye’de 2 bin 220 binadaki 4 bin 175 bağımsız kısmın kullanıma uygun olmadığı anlaşıldı.

“200 BİN KONUT İNŞA EDECEĞİZ”

Önümüzdeki 2 ay içerisinde 18 bin 544’ü Gaziantep’te olmak üzere ülkemiz genelinde toplamda 200 bin konutun inşasına başlıyoruz. Köylerimizde de 70 bin lokal dokuya uygun konut, ahır, bahçesiyle konut yaparak hak sahiplerine teslim edeceğiz.

“İLK MUKAVELEYİ İMZALADIK”

Şehir merkezlerinde inşa edeceğimiz 200 bin konuttan jeoloji ve taban etüdleri tamamlanan yerlerdeki birinci mukaveleyi imzaladık.

“1797 KONUT İNŞASI YARIN BAŞLIYOR”

Toplam 1797 konutun inşa süreci çabucak yarın başlıyor. Daima söylediğim üzere ağırına, hafifine bakmadan kentlerimizi yeni anlayışla inançlı, huzurlu yerleşim yerleri haline getirmekte kararlıyız. Sıfırdan başlamak suretiyle hem kendimize inanacağız, güveneceğiz, hem de bu binalarda oturanlar özgüven içerisinde otursunlar istiyoruz.

Amacımız zelzele konutlarını ve köy konutlarını 1 yıl içinde büyük ölçüde tamamlamaktır. İnşallah devlet ve millet elele bu sıkıntı günlerin üstesinden geliyoruz. Rabbim bizlere ve aziz milletimize bir daha bu türlü acılar yaşatmasın. Bir kere daha İslahiye’ye geçmiş olsun diyor, her birinizi sevgi ve hürmetle selamlıyorum, kalın sağlıcakla.

Allah’ın müsaadesiyle 1 yıl içerisinde biz bu felaketin üstesinden geleceğiz…

Kaynak: Haber7

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir